Vücut Kılından Saç Ekimi Yapılır mı?

Son güncelleme:

Saç ekimi talebinin çoğalması dolayısıyla pek çok soruyu da beraberinde getiriyor. Ağrısız bir işlem olan saç ekimi, saç problemi yaşayanlar için oldukça kurtarıcı bir çözüm. Saç ekimi yapılırken güçlü köklerin saça nakledildiğini duymuşsunuzdur. Ancak bu genel olarak enseden alınan köklerle yapılan bir işlemdir.

Peki saç ekimi hangi bölgenin kökünden yapılır? Vücut kılından saç ekimi yapılır mı? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Peki vücut kılından saç ekimi yapılır mı?

Peki vücut kılından saç ekimi yapılır mı?

Bu sorunun cevabı elbette ”evet” olacaktır. Saç ekimi işleminde genelde ense bölgesinden greftler alınır. Çünkü ense bölgesindeki kökler saç için uygun olan köklerdir. Ancak bu bölgede donör bulunmuyorsa sakal, bacak ya da göğüs bölgesinden donör özelliğine sahip greft aranır. Bu bölgelerden alınan kıl kökleri ise saç tellerine göre farklılık gösteren yapıdadı.

Vücudumuzdaki diğer kıl kökleri saç kökleri gibi uzama gerçekleştirmez. Yapısı farklı olan vücut kökleri bir süre uzayıp duracaktır. Bu durum da saç ekimi yapma kararı alan kişilerin bu yöntemden uzak durmasını gerektirecektir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Vücut kullarından alınan köklerle yapılan saç ekimleri problemli görüntülerle canınızı sıkabilir. Bunun için uzmanlarınızdan çok detaylı bilgi almalı ve güvenli bir merkez bulmalısınız.

Eğer ense kökünde yeterli kök bulunamadıysa ve vüct kökleri kullanılacaksa bu riskleri göz ardı etmeden uzmanınızdan detaylı bilgi almalısınız. Bunun içinde saç ekimi kliniğinizin güvenilir ve uzman ekibe sahip olduğuna emin olmalısınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.