Vücut Tipinize Göre Spor Önerileri

Kilo almanın çok kolay olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki ya vermek? Kilo vermek doğru bir şekilde yapılırsa kişilere fayda sağlamakta olan bir durumdur. Bunun için de özellikle vücut tipinin iyi bilinmesi gerekiyor. Vücut tipinizi iyi bir şekilde öğrendikten sonra sizlere en uygun olan spor önerilerini de alabileceksiniz. Bu sayede kolay bir şekilde zayıflamak da mümkün hale gelecek.

  • Yuvarlak Vücut Tipi

Yuvarlak bir vücut tipine sahipseniz çok daha kolay bir şekilde kilo verebileceğinizi söyleyebiliriz. Sizin genel olarak belli bir yerden kilo verme gibi olumsuz bir durumla karşılaşmayacağınız kolaylıkla görülebilir. Genel anlamda basen, göbek ya da baldır gibi kısımlardan rahatça kilo verebilirsiniz. Günlük yapacağınız yürüyüşler sayesinde bu işi daha da hızlandırmanız mümkün. Özellikle de yüzme tüm vücudunuzdaki kasları harekete geçirecek ve yağ yakımını da bir o kadar arttıracaktır. Yuvarlak vücut tipine sahip olan kişilerin üst bölgede yağ oranı daha fazla olmakta ve bacakların daha ince olduğu görülmektedir. Mekik gibi günlük egzersizler sayesinde üst bölgenizi inceltebilir ve formunuzu koruyabilirsiniz.

  • Armut Vücut Tipi

Daha ince bir üst vücudunuz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Genel olarak bu vücut tipine sahip olan kişilerin bacak ve basen bölgelerinde daha fazla yağ birikimi görülür. Bacak inceltmek için en etkili sporlardan birisi de bisiklet sürmektir. Günlük rutin olarak bisiklet sürebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Özellikle yürüyüş için de tempolu yürüyüş önerilmektedir.

  • Kum Saati Vücut Tipi

Göbek bölgenizdeki biriken yağların kum saati vücut tipini oluşturduğu bilinmekte. Bunun için de bölgesel yağ yakımını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bel bölgeniz için günlük olarak mekik çekebilirsiniz. Aynı zamanda esnetme egzersizleri de çok işinize yarayacaktır.

  • Kereviz Vücut Tipi

Kereviz olarak da bilinen dikdörtgen vücut tipi sizin vücudunuzda yağ birikme durumunun olmadığını göstermektedir. Sağlıklı olabilmek için günlük egzersizlerinizi yapabilirsiniz. Aynı şekilde tempolu yürüyüşler de bu vücut tipi için önerilen egzersizler içerisinde yer almaktadır. Kıvrımlarınızı daha belirgin hale getirici olan spor türleri de sizin için önerilmekte.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.