WhatsApp’ta Karanlık Mod Devri Başladı!

Son güncelleme:

WhatsApp karanlık mod özelliği IOS ve Android kulanıcıları için kullanıma sunuldu. İşte detaylar..

Facebook’un bünyesinde bulunan ve yaklaşık1.5 milyar aktif kullancının olduğu dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’tan beklenen yenilik sonunda geldi. WhatsApp beta sürecinden çıktı ve kullanıcılara sunuldu.

Android 10 ve iOS 13 kullanıcıları, telefonlarının ayarlar kısmından karanlık mod seçeneğini etkinleştirdiği zaman otomatik olarak whatsapp için de karanlık mod özelliği aktif hale geliyor.WhatsApp karanlık mod özelliğiyle birlikte  hem şarj tasarrufu sağlamayı hemde göz yorgunluğunu en az’a indirmeyi hedefliyor.

ANDROID KULLANICILARI İÇİN KARANLIK MOD NASIL AKTİF HALE GETİRİLİR?

Andoid 10 işletim sistemine sahip kullanıcılar telefonun ayarlar kısmında  karanlık mod seçeneğini aktifleştirdiği zaman otomatik olarak WhatsApp’ta karanlık mod özelliği aktif olacaktır. Android 9 ve daha eski Android sürümlerindeki kullanıcılar ise whatsapp Ayarları > Sohbetler > Tema’ya giderek ‘Koyu’ seçeneğini işaretleyerek bu özelliği aktif bir şekilde kulanmaya başlayabilir.

IOS KULLANICILARI İÇİN KARANLIK MOD NASIL AKTİF HALE GETİRİLİR?

iOS 13 yüklü cihazlarda ise Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümünden “Koyu” seçeneğine aktifleştirerek karanlık mod özelliğini kullanmaya bailayabilirsiniz.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.