Xbox Adaptive Controller İle Engelliler İçin Oyun Keyfi Sürmek Artık Daha Kolay

Küçük tuşlara sahip oyun kollarıyla oynanan oyunlar engelliler için oyun oynama keyfini arka planda bırakıyordu. Ancak el, kol hareket kabiliyeti daha düşük olan engelliler için Xbox Adaptive Controller bir çözüm olarak karşımızda. Xbox Adaptive Controller, kullanım kolaylığı sağlayan oyun kollarıyla engellilere oyun keyfi yaşatmayı planlıyor. 100 Dolar etiket fiyatıyla piyasaya sürülen bu ürün engellilerin oyun oynamasını oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Peki Xbox Adaptive Controller nedir? Xbox Adaptive Controller avantajları nedir? Xbox Adaptive Controller özellikleri nedir? Xbox Adaptive Controller nasıl kulanılır? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Xbox Adaptive Controller nedir?

Xbox Adaptive Controller nedir?

Xbox Adaptive Controller, engellilerin oyun keyfini sürmesi adına üretilmiş yeni bir oyun kolu. Diğer oyun kollarından farklı olarak üretilen bu üründe küçük tuşlar ve kullanımı zor alanlar bulunmuyor.

Microsoft tarafından geliştirilen bu oyun kolunun ana tuşları yaklaşık olarak 10 cm çapta. En büyük özelliği ise Xbox Adaptive Controller‘in dirsek ya da çene ile oynanabilmesi. Eğer gerekli ise pedal ve ek parçaları da bulunan Xbox Adaptive Controller, engelliler için oldukça avantajlı özelliklere sahip.

Xbox Adaptive Controller özellikleri ve avantajları nedir?

Xbox Adaptive Controller özellikleri nedir?

Xbox Adaptive Controller yaklaşık 10 cm çapındaki ana tuşlarıyla çene ya da dirsek ile kullanılabilir olarak üretildi. Gerekirse pedal gibi ek parçaları da bulunuyor. Oyun koluyla oynayamayan engelliler için bu ürün oldukça avantajlı olacaktır.

Xbox Adaptive Controller kolay kullanıma sahip olması ile oldukça yararlı bir ürün. Engellilerin oyun keyfi sürmesi için üretilen Xbox Adaptive Controller kısa zamanda daha da oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.