Yabancı Dil Uygulamaları Örnekleri

Yeni bir öğrenmek oldukça zor olabilmektedir ve pratik yapmak dil öğreniminde oldukça önemlidir. Pratik yaparken kaynaklara ihtiyaç duyulmaktadır. En kolay kaynak ise telefonlarımıza indirebileceğimiz yabancı dil uygulamalarıdır. Bu uygulamalardan bazılarına göz atalım.

1.Voscreen

 

Bu uygulamayı tablet, telefon veya akıllı televizyonunuza indirerek kullanabilirsiniz. Voscreen uygulaması, popüler dizi ve filmlerden bazı sahneleri size izleterek doğru çeviriyi bulmanızı sağlıyor. Hem eğlenceli hem eğitici bu uygulamayla günlük çeviri egzersizi yapabilirsiniz.

2.Dualingo

Hemen hemen herkesin adını duyduğu bu uygulama, birçok dilin günlük konuşma kalıplarını öğrenmenize imkan tanıyor. Dualingo ile eğlenceli dil pratiği yapabilir, istediğiniz dil seçeneğini öğrenmek için ayarlayabilirsiniz. Dualingo yaklaşık 23 dilde destek vermektedir ve  hedef belirledikten sonra günlük çalışma limitiniz oluşturulmaktadır. Her limit dolumu size başarı ve ödül kazandırmaktadır. Konuşma, yazma, okuduğunu anlama üzerine alıştırmalar yapılmaktadır ve dilerseniz önceden gördüğünüz konuları da tekrar etme şansınız bulunmaktadır. Duolingo ile öğrenebileceğiniz dillerden başıları şunlardır; Türkçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca ,Portekizce, Çince, Japonca, Rusça, Lehçe, Vietnamca, Yunanca, Macarca, Endonezce, Rumence, Hintçe, Ukraynaca, Korece, Arapça ve Çekçe.

3.Cambly

İnternette çokça rastlanılan uygulamalardan birisi de Cambly oluyor. Birçok bloger, Cambly indirim kodu paylaşarak takipçilerinin indirimlerden faydalanmasına aracı oluyor. Ücretli olan bu uygulama ile belirli bir seviyeniz olduğu takdirde güzel pratik yapma şansınız oluyor ve İngilizce bilginiz oldukça gelişiyor.

 

 

 

4.Memrise

Memrise, içerisinde çeşitli dil seçeneklerini barındıran uygulamalardan birisidir. Seçilen dili oyunlaşturarak kullanıcıya sunan bu uygulama, hem eğlenceli hem de yararlı bir uygulamadır. Bu uygulamada da seviye ilerleyerek dilinizi geliştiriyorsunuz ve tekrar etmek istediğinizde geriye dönebiliyorsunuz.  Memrise uygulaması ile öğrenebileceğiniz bazı diller ise şunlardır; Almanca, Rusça, Korece, Fransızca, İspanyolca, Arapça, Japonca ve İtalyanca.

5.Busuu

Bu uygulamayı kullanırken öncelikle bir deneme sınavına girmeniz gerekiyor ve bu sınav sonucunda seviyeniz belirleniyor. Bu seviye ile derslere başlayan kullanıcı, sınava girmek istemezse de uygulamayı kullanabiliyor. Busuu, 12 farklı dil seçeneğine sahip olan bir uygulamadır. İngilizce, İtalyanca, Japonca, Arapça, Rusça, Portekizce, Lehçe ve Fransızca gibi birçok dile ev sahipliği yapmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.