Yakışıklı Oyuncu Engin Öztürk, Yeni Dizi Projeleri İçin Görüşmelere Başladı

Ekranlarda en son Doğduğun Ev Kaderindir adlı dizideki rolü ile gördüğümüz Yakışıklı oyuncu Engin Öztürk, yeni projeler için görüşmelere başladı. Güzel Oyuncu Aybüke Pusat ile Netflix dizisi 50 m2’de rol alan Engin Öztürk, yeni projesinde televizyonda olmayı istediğini söyledi.

Mesleki yönden başlangıçta babasının yolundan giden Engin Öztürk, 2003 yılında İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girip mezun oldu. Bu okulda girdiği tiyatro kolu Engin Öztürk’ün tiyatroya olan ilgisini fark etmesini sağladı. Öztürk,  sonrasında ise Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü tamamladı. Yakışıklı oyuncu Engin Öztürk’ün oyunculuk kariyeri ise seçmelerine girip kazandığı Fatmagül’ün Suçu Ne?” ile başladı.

Senaryosunu Vedat Türkali’nin yazdığı dizi yayınlandığı 2010 yılı içerisinde büyük ses getirdi ve gündeme oturdu. Özelikle konusu ile dikkatleri üzerine çeken dizide baş rollerde yer alan Engin Öztürk, seyirci tarafından sevildi ve tanındı. Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk gibi önemli isimlerle bir araya gelen yakışıklı oyuncu Engin Öztürk, bu dizi ile oyunculuk kariyeri için ilk ciddi adımı attı.

Yakışıklı oyuncu sonraki süreçte ise Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’sinde kendini gösterdi.  2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Şehzade Selim karakteri ise büyük ilgi gördü. Şehzade Selim karakterine çok iyi derecede hayat veren Engin Öztürk’e izleyicilerinin övgü ve beğenileri artmaya devam etti.

Muhteşem Yüzyıl dizisini unutamadığını söyleyen Engin Öztürk, bu projesi için ise  “Öyle bir enerjisi vardı ki, ekibe kim katılırsa katılsın o enerjiye kapılıp gidiyordu” dedi.  Yakışıklı oyuncu sonraki yıllarda 2015 yılının Ekim ayında yayınlanmaya başlayan “Hatırla Gönül, Yüksek Sosyete, Doğduğun Ev Kaderindir, 50 m2” gibi dizilerde rol aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.