Yakışıklılık ve Oyunculuğun Bütünleştiği Bir İsim: Mert Fırat

Mert Fırat Kimdir?

Ekranların yakışıklı ismi Mert Fırat Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Çoğu filmden aşina olduğumuz bir karakterdir. Hem yakışıklılığı hem de oyunculuk başarısı ile çoğu filmin başrolünde yer almıştır. Örneğin; Başka Dilde Aşk, Kelebeğin Rüyası, Beni Unutma gibi. İnstagram hesabı üzerinden de attığı fotoğraflar aracılığı ile, ekranlardan her ne kadar şu anlık uzak olsa da İnstagram uygulaması üzerinden bir birliktelik sağlamayı başarmıştır. Görmüş olduğumuz başarılı stili ile Robb Report Stil Dergisi’nde kapak olmuştur. Aynı zamanda reklam yüzü olarak da gördüğümüz Mert Fırat, ekranların çok yönlü yüzüdür. Dilerseniz Mert Fırat Kimdir? yakından tanıyalım.

Başka Dilde Aşk Film Projesi ile İki Başarılı Ödüle Layık Görüldü!

Filmde göstermiş olduğu oyunculuk başarısı ile iki tane ödüle layık görüldü.

18 Aralık 2009 yılında vizyona giren Türk dram konulu bir film olan Başka Dilde Aşk filminde Mert Fırat, Onur karakterine hayat vererek başrolde oynamıştır. Filmin konusunu genç bir kızın, sağır-dilsiz bir gençle olan aşkı temel alınarak işlenirken, o zamanın gündeminde olan ‘çağrı merkezi’ çalışanlarının sorunları da dile getirilmiştir. 21. Ankara Film Festivali Ödülleri kapsamında, Başka Dilde Aşk filmi projesi ile Mert Fırat ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür. Aynı zamanlarda Sadri Alışık Ödülleri kapsamında, aynı film projesi ile ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür.

Türkiye İş Bankası Maximum Kart Reklamından Nescafe Gold Reklamına Bir Reklam Serüveni

Mert Fırat, kıymetli annelerimizin anneler gününü Maximum Kart reklamı ile kutlamıştır.
Nescafe Gold reklamı ile 2021 Mayıs ayında ekranlarda tekrardan boy gösterdi.

Kefaret Dizisinin Sinan Karakteri

Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay Kefaret dizisinde oyunculuk başarıları ile harikalar yaratıyorlar.

Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli romanından uyarlanan Kefaret filminde, Mert Fırat başrol oyunculuğunu Nurgül Yeşilçay ve Yurdaer Okur ile birlikte paylaşmaktadır. Yönetmenliğini Mesude Erarslan’ın yaptığı, senaryosunu ise Mahinur Ergün’ün kaleme aldığı başarılı dizi dram konulu bir dizi özelliği göstermektedir. Mert Fırat, bu dizide Baş komiser Sinan Demir karakterine hayat vererek, oyunculuk başarısını sergilemektedir.

Kökenleri Suriye, Kafkasya ve Kayseri’ye Dayanan Ünlü Oyuncu Mert Fırat Kimdir?

Ekranlardaki başarısı hayat serüvenini bizlere merak ettiriyor.

10 Ocak 1981 yılında hayata gözlerini açan Mert Fırat Ankara doğumlu olsa da, verdiği bir röportajda kökenlerinin ‘Benim soyumun içinde Arap var, baba tarafı Suriye’den gelme, ötekiler Kafkasya’dan, bir dedem var Kayserili’ şeklinde ifade etmiştir. Babası 1980’li yılların tanınmış arabesk sanatçılarından Nihat Fırat’tır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk olarak ekranlara 2000 yılında Bizim Evin Halleri dizi projesiyle çıkmıştır. Daha sonra zaten başarısı katlanarak bugünlere kadar devam etmiştir.

İdil Fırat ile Sürdürdükleri Mutlu Evlilikleri ile Mert Fırat Serüvenimizi Kapatalım

https://www.instagram.com/p/COnSpezJ6lX/?utm_medium=copy_link :Mert Fırat ve Eşi İdil Fırattan güzel bir fotoğraf karesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.