Yapay Tırnakları Takmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yapay tırnaklar bir moda ifadesi yapmanıza veya gerçek tırnaklarınız uzamıyorsa uzun tırnaklar takmanıza yardımcı olabilir. Tırnaklar zararlı olmasa da, takıp çıkarmak, asitleri ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek diğer kimyasalları içerebilir. Yapay tırnakların hasar görmesi de mantar enfeksiyonlarına ve diğer sorunlara yol açabilir.

Yapay tırnaklar, günümüzde çok popülerdir.

Güzellik salonuna veya eczaneye gitmeden önce bilmeniz gerekenler:

Çivi Çeşitleri

Yapay tırnaklar iki ana çeşittir: akrilik ve jel. İpek adı verilen üçüncü bir tür, genellikle hasarlı tırnakları düzeltmek veya tırnak uçlarını güçlendirmek için kullanılır.

Akrilik: Bu plastik malzeme en popüler seçimdir. Tozu sıvıyla karıştırdığınızda ve yapıştırılmış tırnak uçlarının üzerine sürdüğünüzde sert bir kabuk oluşturur. Doğal tırnaklarınızı, tırnak uçlarının yapışması için yeterince sert hale getirmek için törpülemelisiniz.

Gerçek tırnaklarınız her zaman uzadığından, sonunda manikür ve akrilik tırnak arasında küçük bir boşluk göreceksiniz. Boşlukları doldurmak için her 2-3 haftada bir manikür salonuna gitmen gerekecek veya bunu kendiniz yapabilirsiniz. Dolgu ve dolgudaki kimyasallar gerçek tırnaklarınızı zayıflatabilir. Zaten bir mantar enfeksiyonunuz varsa, yapay tırnaklar daha kötü hale getirebilir veya başka sorunlara yol açabilir.

Yapay tırnak çeşitleri bulunmaktadır.

Jeller: Bunlar akriliklerden daha pahalıdır ve daha uzun ömürlüdür. Jeli normal oje gibi boyarsınız. Daha sonra jeli sertleştirmek için tırnaklarınızı ultraviyole (UV) ışığın altına koyun. UV ışığı, kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri dahil olmak üzere ciltte hasara neden olabilir. Çok fazla UV ışığı cilt kanserine neden olabilir. Ancak , tüm gün ışıkların etrafında çalışan manikürcüler arasında bile, tırnak salonlarında UV lambalarının neden olduğu bildirilmiş bir cilt kanseri vakası yoktur.

Tırnak taktırırken olası sorunları unutmamak gerekir.

Olası Sorunlar

Alerjik reaksiyon: Yapay tırnakları takmak veya çıkarmak için kullanılan kimyasallar cildinizi tahriş edebilir. Tırnaklarınızın etrafında kızarıklık, irin veya şişlik görebilirsiniz.

Zayıflamış tırnaklar: Akrilik veya jel tırnakları çıkarmak için parmaklarınızı 10 dakika veya daha uzun süre asetonda bekletin. Bu kimyasal gerçek tırnaklarınız için çok kurur ve cildinizi tahriş edebilir. Bazı yapay tırnakların törpülenmesi gerekir. Bu, doğal tırnaklarınızı ince, kırılgan ve zayıf hale getirebilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.