Yara İzlerini Yok Eden Mucizevi Krem Tarifi

Yara izleri vücutta olumsuz görüntülere yol açabiliyor. Vücudumuzu sevmeli ve her izi benimsemeliyiz aslında. Ancak yara izlerinizden şikayetçiyseniz bunun formülü bulunuyor. Kendi ellerinizle yapacağınız bu krem tarifi yara izlerinizi geçirmek için bir çözüm olabilir.

Eğer yara izlerini geçirmek için sürekli bir krem arayışındaysanız ve özüm bulamıyorsanız bu tarif ile kreminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylece kremin içeriğinde ne olduğunu görüp alerjiniz olup olmadığını da tespit edebilirsiniz.

Eski yara izi nasıl geçer?

Eski yara izi nasıl geçer doğal yöntemlerle? Eski yara izi nasıl geçer? Bacaktaki yara izi nasıl geçer? Yüzdeki yara izi nasıl geçer? Yara izini geçiren krem tarifi nedir? Bu sorunların çözümü olan krem tarifini inceleyelim.

Yara izini geçiren krem tarifi

Yara izini geçiren krem tarifi

Öncelikle belirli malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

1-2 yemek kaşığı balmumu gereklidir.

2 yemek kaşığı da avokado yağına ihtiyacınız olacak.

1 çorba kaşığı tamanu yağı gereklidir.

2 yemek kaşığı ise shea yağı yeterlidir.

Bu malzemeleri en yakınınızda bulunan lokman ekimlerden ya da doğal yağların satıldığı yerlerden alabilirsiniz. İnternetten bulup sipariş etmek de kolay bir yöntem olacaktır.

Yara izini geçiren krem tarifi

Bu malzemelerle krem elde etmek için öncelikle bir çift kazankurmalı ve balmumunu eritmelisiniz. Kremin kıvamını ayarlamak sizin elinizde olacaktır. Bunun için istediğiniz miktarda balmumu ekleyebilirsiniz. Krem daha sert ya da daha yumuşak bir forma sahio olabilir. Erittiğiniz balmumuna avokado yağını, tamanu yağını eklemelisiniz. Isınmakta olan kreminizi ısıdan çekmeli ve son olarak shea yağını eklemelisiniz. Bu yağı iyice eriyene kadar karıştırmalısınız. Isıya duyarlı yapısı bulunan shea yağını eklediğinizden emin olmalısınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oluşturduğunuz kremi istediğiniz bir kavonoza boşaltabilirsiniz. Kreminizi güneş ışığından uzak bir yerde saklamalısınız. Ayrıca serin ve karalık bir bölgede saklamalısınız.

Oluşturduğunuz yeni kreminizi gün içinde 3 kere sürmelisiniz. Kremi yara izinizin olduğu bölgeye iyice yedirmeniz gerekiyor. Bunun için yara olan bölgeye masaj yaparak kremi yedirebilirsiniz.

Krem için en önemli nokta içerisindeki her hangi bir içeriğe alerjinizin olup olmadığıdır. Eğer içeriğindeki her hangi bir ürüne alerjiniz varsa kremi uygulamamalısınız. Uyguladıysanız en kısa zamanda doktorunuza görünmekte fayda vardır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.