Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarmanın Şahane Yöntemleri

Yaratıcılığı yüksek olan insanlar hem iş hayatında hem de normal hayatında daha başarılı insanlar. Yaratıcılık, dünyanızı değiştirmek için çok önemli. Yaratıcılık geliştirme yolları neler? Yaratıcılığımı geliştirmek için ne yapmalıyım? Diyorsanız cevaplarını inceleyelim.

Odaklanın

Odaklanın

Günümüzde internet, akıllı telefonlar ve teknoloji dikkatimizin dağılmasına bire bir etken. Eğer daha üretken ve yaratıcı olmak istiyorsanız teknolojiye biraz ara vermeniz gerekecek. Yaptığınız işe daha iyi odaklanırsanız ilginç fikirler üretmek daha olası olacak.

Eğer bir konuda yaratıcı olmak istiyorsanız o konunun üzerine düşerek dış etkenleri yok etmeniz gerekecek. Bunun için telefonunuzu uzaklaştırabilir, sosyal medya bildirimlerini bir süre sessize alabilirsiniz.

İlham Beklemeyin İlham Yaratın

İlham Beklemeyin İlham Yaratın

Yaratıcı olmak için ilham perisi arıyorsanız buldunuz. İlham perisi sizsiniz. İlham bekleyerek zaman harcamamalısınız. İlham beklemektense kendinize rutin oluşturmalı ya da faydalı alışkanlıklar kazanmalısınız. Bu alışkanlıklar yaratıcılığınızı olumlu etkileyen alışkanlıklar olmalıdır.

Ya bir şeyler yaratmak için cesaretimiz olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu? ( Van Gogh)

Sınırlarınızı Genişletin

Sınırlarınızı Genişletin

Zorluklar yaratıcılığınızı arttırmanın bir yolu. Bu durumda zorluklara çözüm üretmeye çalışmak yaratıcılığınızı geliştirmede olumlu olacaktır. Başkasının 2 saatte yaptığı bir işi 1 saatte yapabilmenin yollarını arayabilirsiniz. Dünyadaki çevre sorunlarına küçük de olsa nasıl katkıda bulunabilirim? Yaratıcılığınıı geliştirmeye bu şekilde başlayabilirsiniz.

Sorunlara çözüm aramak ya da pratik yollar geliştirmek yaratıcılık konusunda sizi geliştirecek.

Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.(Leonardo da Vinci)

Kitap Kültürünüzü Geliştirin

Kitap Kültürünüzü Geliştirin

Her zaman hoşlandığınız ve okuduğunuz bir kitap türü olabilir. Ancak farklı türde kitap okumayı denemelisiniz. Farklı konularda edindiğiniz bilgiler yaratıcılığınızı geliştirmenin bir diğer anahtarı olacak.

İnançlı olun

İnançlı olun

Her zaman daha iyisini yapacağınıza inanmalısınız. Her zaman farklı bir yöntem, farklı bir çözüm vardır. Sadece keşfedilmeyi bekliyorlar.

Eğer içinizden ‘sen resim çizemezsin’ diyen bir ses duyarsanız, her şeye rağmen çizin. O ses susacaktır. (Van Gogh)

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.