Yasak Dinlemedi.. Camları Gazeteyle Kapattı Kahvehanede Oyun Oynattı!

Ülkemizde görülen koronavirüs salgını nedeniyle, Türkiye’de birçok yer önlem almaya başladı. İçişleri Bakanlığın’dan yayınlanan ek genelgeye göre “sinema, tiyatro, kahvehane” gibi birçok yerin faaliyetlerini geçici bir süre durdurmasına karar verildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması gereken  kıraathanede oyun oynayan kişiler yakalandı. İş yeri mühürlenirken, sahibine para cezası kesildi.

Fatih,  Prof. Naci Şensoy Caddesinde bir kahvehanenin açık olduğunun ihbarını alan polisler, belirlenen adrese baskın düzenledi. Polis ekipleri içerden seslerin gelmesi üzerine camları gazete ile örtülü ve kapısı kilitli olan kahvehanenin içinde oyun oynandığını tespit etti.

İÇERİSİ MÜŞTERİ DOLU

Kahvehane’ye giren ekipler, masalarda oyun oynayan birçok kişiyle karşılaştı. Aynı masada, birbirlerine yakın mesafelerde oturun kişilerin bu durumu şaşkınlık yarattı.

İŞYERİ KAPATILDI

Koronavirüs kapsamında, yapılan uyarılara aldırış etmeden kahveye giden müşterilere uyarı yapılarak evlerine gitmeleri istendi. İşletme sahibi İbrahim A.’ya (55) “5326 Sayılı Kabahatler Kanununu” 32’inci Maddesinde yer alan “Emre aykırı davranış” kapsamında 392 lira idari para cezası kesildi. İş yeri ise kapatılarak mühürlendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.