Yazdığı Kitaplar İle Kalplerimize Dokunan ”Hatice Kübra Tongar”

Hatice Kübra Tongar

Anne ve Çocuk Gelişimi Üzerine Kitaplar Yazan Yazarımız Hatice Kübra Tongar ile karşınızdayım. Kitapları ile yankı uyandıran, davranışları ile herkese örnek olan yazar, aynı zamanda annelere de birçok öğütte bulunuyor. Anne ve çocukların bir numaralı gözdesi Hatice Kübra Tongar hakkında birçok sorular da merak konusu. Hatice Kübra Tongar Kimdir? Hatice Kübra Tongar Kaç Yaşında? Hatice Kübra Tongar Nereli? Hatice Kübra Tongar Evli Mi? gibi soruların tüm cevabı bu yazımızda olacak.

Hatice Kübra Tongar Kimdir?

Hatice Kübra Tongar, 15 Kasım 1984 yılında (36 yaşında) İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. Üniversitesini de onur derecesi ile bitirdikten sonra yüksek lisans için Arel Üniversitesi Psikoloji alanında eğitimine devam etti.

Hatice Kübra Tongar

Her konuda kendini geliştiren yazar,  Lisans eğitimi sırasında uzman eğitimcilerden dersler aldı. Çocuk gelişimi ve eğitimi, annelik, ve daha birçok konu üzerine aldığı dersler ile de bilgileri anneler ile paylaşmak üzere bir internet sitesi kurdu. Sitede her gün bir sürü anne için yazılar yazdı ve bu sayede anneler ile buluştu onların kalplerine dokundu.

Hatice Kübra Tongar

Küçüklüğünden beri yazı yazmak onun için oldukça önemliydi. Yazdığı makaleleri birçok dergi de yayınlandı. Ve Türkiye’de bir ilk olan interaktif çocuk CD projesini hazırladı. Daha sonra anne ve çocuk gelişimi adı altında birçok kitap yazdı. Başarılı yazar ulusal radyo ve tv kanallarında çocuk eğitimi programı hazırladı.

Hatice Kübra Tongar

Hatice Kübra Tongar, aynı zamanda Moral FM radyosunda kurumsal metin yazarlığı yapıyor. Kısa sürede annelerin ve anne adaylarının severek takip ettiği bir yazar haline geldi.

Hatice Kübra Tongar eşi İsmail Tongar

Hatice Kübra Tongar eşi İsmail Tongar‘dır. Yazarımız aynı zamanda 2 oğlan 1 kızı annesidir. Oğlu ,İsmail Enes Tongar diğer oğlu Ahmet Eymen Tongar’dır. Kızı ise Hatice Meva Tongar’dır.

Hatice Kübra Tongar Çocukları

Hatice Kübra Tongar Kitapları

Hatice Kübra Tongar annelik, anne ve çocuk ilişkisi, Allah’ın annelik üzerinde emrettiği davranışlar, çocuklar için güzel davranışlar gibi birçok konu üzerine kitap yazdı. Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler adlı kitabı popüler kitaplar arasında yerini aldı. Birçok anneye ait tavsiyelerin olduğu kitap aynı zamanda yok sattı.

Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler

Psikoloji ve çocuk gelişimi üzerine de kitapları bulunan yazar, çocuklar için masal kitapları da yazmaktadır. Benim Canım Fasulyem – Zuzu İle Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum 1, Kırmızı Başlıklı Kız – Zuzu İle Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum 2, Zuzu İle Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum, Allah’ım Ben Geldim gibi çocuk kitaplarına ulaşmak mümkün.

Hatice Kübra Tongar Allah’ım Ben Geldim

Bu sayede çocukların Allah ile olan bağını da severek ve eğlenerek güçlendirdiğini öne sürüyor. Hatice Kübra Tongar’ın Fıtrat Pedagojisi, Kardeş Kardeşe Geçinen Çocuklar Yetiştirmek, İyileşen Anneliğim gibi kitapları da en çok aranan ve okunan kitaplar arasında.

Hatice Kübra Tongar Fıtrat Pedagojisi

Hatice Kübra Tongar’ın Katıldığı Programlar

Başarılı yazar Hatice Kübra Tongar birçok programda da yer alıyor. Hem youtube üzerinden hem de televizyon ekranlarından gelen teklifleri değerlendiren yazar, güzel ve bilgilendirici sohbetleri ile de herkesi mest ediyor. Pelin Çift ile İyi Fikir, Şimdi Ne Yapmalı?, Bekir Develi İle Peynir Gemisi, Kadınca Kararınca, gibi programlara katıldı. Moral FM üzerinden yayınlanan, eşi İsmail Tongar’ın sorularıyla Bağırmayan Anneler Programı ise her salı saat 15:00’de izleyicilerin karşısında yerini alıyor.

Hem anne hem de yazar olan Hatice Kübra Tongar ile karşınızdayım. Annelik ve çocukluk üzerine aldığı eğitimler, hayatı, ailesi ve daha fazlasını bu yazımızda bulmanız mümkün.
Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler Programı

Hatice Kübra Tongar İnstagram

Hatice Kübra Tongar ailesini, kitaplarını, söyleşilerini daha birçok hayatına dair detayları bizlerle sosyal medya üzerinden paylaşıyor. @haticekubratongar kullanıcı ismiyle annelerin ve gençlerin en çok takip ettiği insanlar arasında yerini aldı. İnstagram’da 1.9 milyon takipçisi de mevcut.

Hatice Kübra Tongar İnstagram Pozu

Aktif kullandığı instagram hesabı üzerinde yaptığı paylaşımlarını takipçilerinin beğenilerine sunan yazar, aynı zamanda bilgilendirici paylaşımlar da bulunuyor.

Hatice Kübra Tongar İnstagram Pozu

Hatice Kübra Tongar Youtube hesabından da düzenli video paylaşımlarında bulunuyor. Çocuklar ve anneler hakkında çektiği videoların izlenme oranları da çok yüksek. Youtube da ise 277 bin aboneye sahip.

Hatice Kübra Tongar Youtube

Hatice Kübra Tongar, sıcak ve samimi sohbetinin yanında bilgilendirici kitapları ve videoları ile birçok insana örnek oluyor. Sosyal medya üzerinden kendisini takip etmeyi unutmayın.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.