Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon

Meditasyon bedeniniz ve zihniniz için ne anlama geliyor?

Gerçek meditasyon uygulaması birçok farklı şekilde yapılabilir, ancak umut verici sonuçlar gösteren bir tür farkındalık meditasyonu olarak bilinir.

Uygulamanın amacı, zihninizi şimdiki ana sağlam bir şekilde odaklanmak için eğitmektir. Dikkatinizi nefes alışınız gibi bir şeye odaklamanın yanı sıra etrafınızdaki ve içindeki şeyleri sadece gözlemlemek ve bunlardan haberdar olmak için dakikalar ayırmayı içerir.

Meditasyon odaklanmanızı sağlar.

Meditasyon beyninizi şarj eder

Meditasyon, düşünceleriniz ve hisleriniz tarafından kontrol edilmediğiniz huzurlu ve iyileştirici bir durumda olmanıza yardımcı olan şeydir. Sonuç olarak, zihniniz onları sadece gözlemlediğiniz bir şekilde daha iyi yönetebilecek ve böylece daha iyi kararlar verebileceksiniz.

Meditasyon, farkındalık eğitimi almak ve sağlıklı bir bakış açısı kazanmakla ilgilidir. Düşüncelerinizi veya hislerinizi kapatmaya çalışmıyorsunuz. Bireyler, yargılamadan gözlemlemeyi öğreniyorsunuz. Ve sonunda onları daha iyi anlamaya başlayabilirsiniz.

Meditasyon beyninizi şarj eder.

Meditasyon beyninizi sağlıklı tutar

Tıpkı egzersizlerin vücudunuzu nasıl fiziksel olarak güçlendireceği gibi, bu zihinsel egzersiz beyninizi daha güçlü hale getirecektir. Sadece birkaçını listelemek için beyninizin zeka, empati ve mutluluk gibi şeyleri teşvik eden kısımlarını harekete geçirir.

Beynimizin 30 yaş civarında yavaş yavaş küçülmeye başladığı bilinen bir gerçektir ama meditasyonla beyninizi formda tutmak, küçülmeyi tamamen engelleyebilir.

Meditasyon beyninizi sağlıklı tutar.

Meditasyon vücudunuzun ağlamalarını duyar

Çok meşgul olduğumuzda, vücudumuzun ince semptomlarını fark etmeyebiliriz. Örneğin stresli olduğumuzda vücutta gerginlik, tahriş ve ağırlık gibi erken belirtiler olur. Bu semptomları görmezden geldiğimizde, yüksek tansiyon, yorgunluk ve anksiyete gibi çok daha güçlü semptomlara yol açabilir.

Meditasyon, çok geç olmadan belirli konuları ele almak için vücudunuzun sağlığınız ve iyiliğiniz hakkında sizinle iletişim kurmaya çalıştığı şeylerin daha fazla farkına varmanıza yardımcı olur.

Meditasyon vücudunuzun ağlamalarını duyar.

Meditasyon yapmanın basit bir yolu

Daha önce hiç meditasyon yapmadıysanız, günde 2 dakika kadar az zaman harcamak, bir meditasyon alışkanlığı geliştirmek ve sonuçları deneyimlemek için harika bir başlangıç ​​olabilir. Akılda tutulması gereken bir şey, meditasyonun düşüncelerinizi durdurmaya çalışmakla ilgili olmadığıdır. Daha çok onların farkında olmakla ve sonra gelip gitmelerine izin vermekle ilgilidir.

İhtiyacınız olan tek şey, muhtemelen rahatsız edilmeyeceğiniz ve aşağıdakileri yapabileceğiniz rahat bir alan:

  • Sırtınızı düz bir şekilde rahat bir seviyede, bir sandalyede veya yerde oturun.
  • Rahat ve yumuşak bir odakla gözlerinizi açık bırakarak başlayın.
  • Burnunuzdan derin bir nefes alın ve ağzınızdan dışarı verin.
  • Nefes verirken gözlerinizi nazikçe kapatın ve normal nefes almaya devam edin.
  • Durup anın içinde olmanın tadını çıkarmak için bir dakikanızı ayırın. Altınızdaki sandalyede vücudunuzun, ayaklarınızın yerde ve ellerinizin ve kollarınızın sadece bacakların üzerinde durduğu baskıyı hissedin.
  • Odağı nazikçe nefesinize geri getirin ve nefes ve bedenin yükselip alçalma hissiyle dikkat edin.
  • Zihninizin herhangi bir düşünce, ses veya diğer hislerden uzaklaştığını fark ettiğinizde, odağı nazikçe tekrar nefesinize geri getirin.
  • Dikkatinizi yavaş yavaş vücudunuza ve etrafınızdaki alana geri getirin. Ardından gözlerinizi tekrar nazikçe açın.
  • Gününüze başlamadan önce bunun sizin için nasıl hissettiğini anlamak için bir dakikanızı ayırın.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.