Yeni Bir Dilde Ustalaşmak için En İyi 5 Dil Öğrenme Uygulaması

Duolingo

Duolingo, oyunlaştırma ve dil öğrenmeyi birleştiren çok başarılı bir uygulamadır. Expanded Ramblings’e göre, uygulama şu anda 300 milyon kullanıcıyla sayılıyor. Duolingo benzersiz bir konsept, kullanımı kolay bir uygulama sunar ve dil edinme yolculuğunuza eşlik edecek harika bir uygulamadır. Kurslar anadili İngilizce olan kişiler tarafından oluşturulur, dolayısıyla bu veri veya algoritmaya dayalı değildir.

Uygulama ücretsizdir ve Duolingo Plus ile 9.99 $’a ücretsiz dersler ekleyen yükseltme seçeneklerine sahiptir. Mobil uygulama 25 dil sunar ve diğer dilleri öğrenen İngilizce konuşan öğrenciler için popülerdir.


HelloTalk

HelloTalk, konuşma pratiğini kolaylaştırmayı ve gerçek zamanlı ve hayattaki bir sohbetin stresini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Uygulama, kullanıcıların yerel konuşmacılara bağlanmasına olanak tanır ve arayüzünü taklit eden sohbet benzeri bir WhatsApp’a sahiptir. Bu uygulamanın iyi yanları oldukça vardır. Aynı anadili İngilizce olan kişiler de eşit bir değişim yapmak ve hedef dilinizi öğrenmek isterler, bu nedenle oyunun adı etkileşimdir.

Dahası, uygulama, eksik bir kelimeyle mesaj göndermenin zorluklarını aşan ve bunun yerine boşluğu dolduran entegre çeviri işlevine sahiptir.


Mindsnacks

Duolingo’nun dil öğrenimine oyunlaştırmayı entegre ettiğini hatırlıyor musunuz? Mindsnacks sahip olduğu konsept ile uygulamayı başka bir seviyeye taşıyor. Uygulamada geniş bir dil listesi var, dil bilgisi ve kelime dinlemeyi öğrenmek için tasarlanmış sekiz ila dokuz oyun var. Uygulama izleme yeteneklerini entegre ettiğinden ilerlemenizi de görselleştirebileceksiniz. Düzen ve arayüz eğlenceli, neşeli ve çekici olmaktan başka bir şey değil.


Busuu

Bussu bir sosyal dil öğrenme uygulamasıdır. Web’de, Android’de ve iOS’ta mevcuttur. Şu anda 12 dili desteklemektedir ve ücretsizdir. İşlevsellik, kullanıcıların konuşmalarla ilgili kelimeleri, basit diyalogları ve soruları öğrenmesine olanak tanır. Ek olarak, diyaloglar anadili İngilizce olan kişiler tarafından kaydedilir ve bu da sizi dil öğrenme deneyimine yakınlaştırır. Yükseltme yaptığınızda, kurs materyalleri dahil önemli özelliklerin kilidini açarsınız. Abonelik ayda 17 dolardır.


Babbel


Babbel, 2008 yılında kurulan abonelik temelli bir hizmettir. LinguaLift’e göre, Duolingo’nun ücretli bir ürünüdür. Ücretsiz sürüm 40 sınıfla birlikte gelir ve herhangi bir para yatırmanızı gerektirmez. Derslerin her biri, resimlerin yardımıyla sıralı bir kelime öğretimi ile başlar. Kurslar, öğrenmenin buna göre ayarlanmasına olanak tanıyacak şekilde öğrencilerin seviyesine göre uyarlanır ve uyarlanır. Bir dil öğrenmeye başladıysanız ve bıraktıysanız, Babbel başladığınız yerden devam etmenize yardımcı olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.