Yeni Gelen Öğrenciler İçin ”Eskişehir”

Bir öğrenci şehri olarak Eskişehir’i yazdıysanız ve okumak için bu şehre gelecekseniz oldukça şanslısınız. Eskişehir’de yaşamak nasıl, Eskişehir’de okumak nasıl, ne gibi avantajları var detaylı şekilde inceleyelim.

Eskişehir şehir dinamiği yüksek olan ve öğrencilere avantajlı yaşam olanağı sunan bir şehir. Venedik’e benzetilen adalarda dolaşabilir, barlar sokağında yaz havasına benzer bir akşam geçirebilir, oturup kafa dinlemek için Kanlıkavak’ta arkadaşlarınızla oturabilirsiniz

Eskişehir’de Üniversiteler

Eskişehir’de öğrenci olmak için Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi üniversitesi olmak üzere iki seçeneğiniz bulunuyor.

Osmangazi üniversitesi merkeze daha uzak olsa da tramvayla kolay ulaşım sağlanabilir. Anadolu üniversitesi ise konum olarak merkeze çok daha yakın.

Eskişehir’de Ev-Yurt imkanları

Çok fazla öğrenci olduğu için Eskişehir yurt, apart imkanları da oldukça fazla. Okulunuzun yakınında ya da öğrencilerin yoğun olduğu bağlar bölgesinde ev, apart ya da yurt bulabilirsiniz.

Eğer ev tutmaya karar verdiyseniz ve uygun fiyatlı ev eşyası almak istiyorsanız spotculardan eşyalarınızı uygun fiyata alabilirsiniz. Ancak direk öğrencilerin eşyalarını sattığı platformlar da bulunuyor. Facebook üzerinden kelepir eşyalar bulabilir ve direk öğrencilerden çok uygun fiyata eşya alabilirsiniz.

Eskişehir’de ulaşım

Eskişehir minik bir şehir. Bu yüzden ulaşım da oldukça kolay. Şehrin hemen her bölgesine ulaşım imkanı sunan tramvayları kullanabilirsiniz. Eskart edinerek daha uygun fiyata bilet doldurabilir ve bu kartla Eskişehir’de toplu taşımayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eskişehir’de yemek seçenekleri

Eskişehir yemek konusunda oldukça uygun fiyata hizmet veren bir yer. Eve sipariş için günün her saati yemek bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yemek yenecek yerler de geç saatlere kadar hizmet veriyor. Uygun fiyata günün her saatinde yemek yiyebileceğiniz bol seçeneğiniz olacak.

Gün içinde yemek yemek için en uygun fiyat okul yemekhanesi. 1,75-2 TL gibi uygun fiyatlara okullarınızda iki öğün yemek yiyebilirsiniz. Anadolu üniversitesinde okuyorsanız okul yemekhanesinde kahvaltı seçeneği de mevcut.

Eskişehir’de gezilecek, eğlenecek yerler

Eskişehir küçük bir şehir olsa da gezecek ve eğlenecek seçeneğiniz mevcut. Doğayla iç içe kalmak için Kanlıkavak, adalar gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Kahve içip sohbet etmek istiyorsanız şehrin dört yanı tatlı coffee house’lar ile çevrili. Bu yerleri bağlarda sokak aralarında, adalardaki sokak aralarında ya da cadde üzerinde göreceksiniz.

Dışarı çıkıp eğlenmek istiyorsanız bunun için de barlar sokağını ya da haller gençlik merkezinin etrafındaki işletmeleri keşfe çıkabilirsiniz. Odunpazarı, masal şatosu gibi yerleri de duymuş olabilirsiniz. Bu yerleri büyük ihtimalle sadece ailenize şehri gezdirirken göreceksiniz.

Donmaya hazır mısınız..

İç Anadolu’da yaşıyorum soğuğa alışkınım demeyin. Kışın ara sokaklarda kayak pistine dönüşen yollar göreceksiniz. Gelirken en kalın kıyafetlerinizi, kazaklarınızı, hırkalarınızı almalısınız. Kışları aşırı soğuk olan bu şehir, yaz akşamları bile sizi hırka giymeye mahkum edecek. Hazırlıklı olmalı ve eğer eve çıkacaksanız yılın hemen her ayında yüksek doğalgaz faturası ödemeye kendinizi hazırlamalısınız.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.