Yeni Nesil Müziğinin Kralı: BEGEFENDİ Albümü ile BEGE

Son güncelleme:

Vine dünyasının en başarılı isimlerinden biri olarak geçmişte izlediğimiz Berkcan Güven‘i son yıllarda müzik alanında severek dinliyoruz. Başarılı bir diskografiye sahip olan Berkcan Güven, modern müzik alanında dönemin sevilen müzisyenleri ile birlikte de müthiş projeler ortaya çıkarıyor. ‘Yeniden‘ şarkısı ve bu şarkıya çektiği klip ile büyük oranda bir beğeni elde ederek geniş kitlelere ulaşan Berkcan Güven, son şarkısı ‘Yıldızlarla Raks’ ile de başarısını katlamış oldu. Berkcan Güven, en sevilen şarkıları ile birlikte kaliteli şarkılardan oluşan kliplerini, BEGEFENDİ albümü içerisinde birleştirdi. BEGE takma adıyla sosyal medyanın en eğlenceli ve başarılı isimlerinden biri olan Berkcan Güven Kimdir?

BEGEFENDİ albümünün kapak fotoğrafı.

‘Begefendi’ Albümü, Her Şarkısı ile Müzik Listelerine Bomba Gibi Düştü.

Emir Taha ile birlikte söylediği B.S.G, Gecelerin Derdi, Harman, Nazar, Yeniden, Neredeyim Alo?, Spacejump, Murda ile Summer Cem ile birlikte oluşturduğu Eksi, Peşimde Bela, Meydey, Balon FreeStyle, Boslen ile birlikte oluşturmuş olduğu Durma, Gecelerin Derdi, Neresi ve son şarkısı Yıldızlarla raks ile Berkcan Güven’in en beğenilen albümü haline gelen Begefendi, kısa sürede tüm platformlarda milyonlarca dinlenme elde etti. En çok dinlenen şarkısı Yeniden ile Spotify platformlarında 41 milyonu aşkın kez dinlenme elde eden Berkcan Güven, Neresi? ve Harman şarkıları ile de Spotify’da 20 milyonu aşkın dinlenmeye ulaştı. Bu aalbümün dışında birçok single ile yine müzik dünyasında beğenilen işler çıkarmış olan Berkcan Güven, ilk tekli şarkısını, şu anda Begefendi albümünün de içine eklenmiş olan ‘Yeniden’ ile yaptı. Nova Norda ile birlikte yapılmış bu şarkı ile aynı anda piyasaya sürülmüş olan Neresi? şarkısı, Efesavage ile ortak bir şarkı oldu. Neresi? şarkısının yine Efesavage ve Pangea Beatz ile birlikte oluşturulan enstrümental versiyonu, orijinal versiyonu kadar beğeni topladı. Geçtiğimiz yıl yayınladığı İlerle şarkısı ile müzik kariyerine devam eden Berkcan Güven, aynı yıl yayınladığı Spacejump klibi ile yükselişe geçti. En üretken olduğu yıl olan 2020’de Jako ile birlikte Işıklarım Ol isimli şarkıyı piyasaya süren Berkcan Güven, tekli şarkılarına daha sonra Harman klibi ile devam etti. Nazar isimli single ile 2020 yılını kapatan Berkcan Güven, bu yılı ise Eksi şarkısı ile açmış oldu.

BEGEFENDİ albümünün içerisinde bulunan şarkılar.

Berkcan Güven ile Birlikte Müzik Dünyasının En İyilerini Barındıran ‘Begefendi’ Büyük Oranda Destek Gördü.

Birçok şarkısını Begefendi albümü içerisinde toplayan başarılı müzisyen Berkcan Güven, bu albümü ile yüksek bir dinlenme elde etti. Justsayin, DjArtz, Bugy, Stoopid Lou, Oscar Zulu, Mr Chopin gibi isimlerle hazırlanmış olan Begefendi albümü içerisindeki birçok şarkı, Spotify platformunda ilk 50’de yer aldı, B.S.G şarkısı ise bu listeden bir numaraya yükseldi. Yine Spotify platformunda ulusal bir başarı da elde etmiş olan Begefendi albümü, ‘Top 10 Global Album Debuts’ listesinde 4 numarada yer alarak başarısını ülkemizin de dışına taşımış oldu. Albümün çıkışının birinci ayında tüm şarkıları yüksek dinlenmelere ulaşan Begefendi albümü, en çok dinlenen albümlerden biri oldu. Spotify müzik listelerinde bir numaraya yükselen Begefendi albümünün parçaları, Apple Music platformlarında ise en çok dinlenen ve indirilen müzik oldu.

Berkcan Güven, yeni nesil müzik alanında en beğenilen isimlerden biri olarak yükselişte.

Müzik Kariyerinden Önce de İnternet Dünyasının En Kaliteli İsimlerinden Biri Olarak Yer Alan Berkcan Güven Kimdir?

20 MMayıs 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan başarılı internet fenomeni ve müzisyen Berkcan Güven ya da müzik dünyasında tanınan ismi ile BEGE, 2014 yılından beri YouTube’da aktif olarak içerik üretiyor. Türkiye sınırlarında en çok abonesi olan 25. kişi olarak yer alan Berkcan Güven, özellikle genç kuşakta sosyal medyada popülerleşen seriler üretiyor. Çeşitli içerikler ile birçok platformda sevilen bir isim haline gelen Berkcan güven ya da BEGE, oyun ve müzik de dahil olmak üzere genel olarak eğlence konulu videolar üretmektedir. İlk müzik denemedi ‘YouTube Benim İşim’ dissi haricinde ‘Yeniden’ klibi olan Berkcan Güven, bu şarkı ile bu gün büyük başarılara imza attı ve Yeniden klibi, Berkcan Güven’in en çok dinlenen albümü olan Begefendi içerisinde eklendi. Neresi? şarkısı da bütün platformlarda milyonlarca dinlenmeye ulaşan Berkcan Güven, böylelikle müzik alanındaki serüvenie her geçen gün daha fazla başarı kazanarak devam etti. Aleyna Tilki’nin de Yeniden klibinde yer alması, bu şarkıyı özel yapmakla birlikte, diğer kliplerde yer alan birçok ünlü, bu şarkılara renk kattı. Ben Fero, Reynmen, Unlost gibi ünlülerle sık sık bir araya gelen başarılı şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Berkcan Güven, YouTube’daki içeriklerini genel olarak kendisi gibi bir fenomen olan en yakın arkadaşı Efe Uygaç ve değer verdiği aile üyeleri ile birlikte oluşturuyor. Bu ünlülerle bir araya gelerek güzel bir işe de imza atan şarkıcı Berkcan Güven, anneannesi adına bir bağış yayını açarak, bu ünlülerle birlikte Darülaceze kurumuna 200.000 değerinde bir bağış kazandırmış oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.