Yeşilçam’ın Unutulmaz 5 Karakteri

Son güncelleme:

Yeşilçam oyucuları izleyenleri kimi zaman ağlatan kimi zaman güldüren, eski zamanlardan akıllarda kalan çok değerli karakterler vardır. Yeşilçamın unutulmaz 5 karakterinden bahsetmek gerekirse;

Ayşen Gruda

Domates güzeli olarak bilinen Yeşilçamın unutulmaz isimlerinden olan Ayşen Gruda, her haliyle kendini sevdirmiştir. İşini layıkıyla yerine getiren bu isim, birçok sanatçıyla rolleri vardır. Asıl adı Ayşen Erman’dır. 22 Ağustos 1944 yılında, İstanbul Yeşilköy’de dünyaya geldi. Şener Şen, Münir Özkul, Kemal Sunal, Adile Naşit, İlyas Salman gibi birçok efsane isimle aynı sahneyi paylaşmıştır ve çok başarılı işlere imza atmıştır. Ayşen Gruda’nın kardeşleri de kendisi gibi oyuncudur. Avukat olmayı çok istemiş fakat bu hayalini babası vefat ettikten sonra gerçekleştirememiştir. Türk sinema ve Yeşilçam katkısı ve emeği olan bu isim, 23 Ocak 2018’de dünyaya gözlerini yummuştur.

Kemal Sunal

Hababam sınıfı denilince akıllara gelen Kemal Sunal, 11 Kasım 1944 yılında Malatya’da doğmuştur. Müşfik Kenter ile tanıştıktan sonra oyunculuğa adım atmıştır. Hayatı boyunca 82 filmde rol almış olan usta oyuncu, Balalayka filmine giderken bindiği uçakta kalp krizi geçirerek, hayata veda etmiştir.

Münir Özkul

Türk sinema ve tiyatrosunun em önemli oyuncularından olan Münir Özkul, 15 Ağustos 1925 yılı İstanbul Bakırköy doğumludur. Hababam sınıfı ve yüzlerce filmde roller alarak gönüllerde taht kurmuştur. Babacanlığı ve samimi oluşuyla zamanla kendini tanıtmıştır.

Adile Naşit

Gerçek adı Adela Özcan, 17 Haziran 1930′ da doğmuştur. Gülüşü ve sevgi dolu oluşu ile hafızalara kazınmayı başarmıştır. Birçok filmde yer alarak, rollerini en iyi şekilde yerine getirmiştir. Tiyatro ve sinema ile geçen yıllardan sonra, yakalandığı kansere yenik düştü ve 11 Aralık 1987 yılında vefat etmiştir.

Şener Şen

26 Aralık 1941 yılında Adana’da doğan Şener Şen, Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. Rol aldığı tiyatro ve sinemalarda emeği büyüktür ve harika işlere imza atmıştır. İstanbul Şehir Tiyatroları ile bu yola başlamış ve yıllarca farklı projelerde yer almıştır. Hababam sınıfı ve aile filmlerinde izlediğimiz büyük usta Şener Şen kendini sevdirmeyi başarmıştır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.