Yeşilden Sonsuz Maviye Eşsiz Doğasıyla ”Olympos Sahili”

Olympos kentleşme evresine girmeyen ve doğasını koruyan enfes bir yer. Her bir köşesi yeşillikle kaplı yollar sonrasında masmavi denize çıkan bu doğa harikası kafa dinlemek için bire bir.

Caret caretta kaplumbağalarının da yavrulama alanı olan ve saygıyla korunduğu bu antik bölge Likya’nın liman kentlerinden birisi. Tarihten bugüne taşınan bu yere gittiğinizde tarihe, doğaya ve maviye doyacaksınız.

Ancak akşam Olympos sahilde oturma planınız varsa bunu yapmanız mümkün görünmüyor. Caretta carettaların korunması adına sahile akşam giriş yasaklanmış durumda.

Olympos plajına giriş ücretli mi?

Antalya’nın gözde yeri olan Olympos Uluslarası Turizm Yayınlarında Güney Avrupanın en iyi plajları arasında gösteriliyor.

Peki Olympos pilajına giriş ücretli mi? Antalya’ya geldiyseniz ve vaktiniz varsa bu enfes doğayı kaçırmamalısınız. Olympos plajı ücretsiz olan ve oksijene doyacağınız bir yer.

Bu doğal yerde denize girdiyseniz duş yapma imkanı bulunmuyor. Sahil kenarında çok fazla işletme bulunmayan bu yer kafa dinlemek ve doğayla iç içe kalmak için oldukça uygun .

Olympos Nerede?

Olympos nerede?

Eğer Antalya’ya geldiyseniz Antalya merkezde Kaleiçinde bulunan Tarihi Kaleiçi Evleri ve Hadrian Kapısı gibi tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. Peki Olympos nerede? Antalya merkezden 85 km uzaklıkta olan Olympos enfes doğasıyla tercih edilmesi gereken bir diğer yer. Eğer Antalya merkezden yola çıktıysanız 1.5 saat gibi bir sürede Olympos’a ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Olympos’a Nasıl Gidilir?

Olympos’a nasıl gidilir?

Olympos’a nasıl gidilir? Eğer kendi aracınızla Olympos’a gidiyorsanız Antalya’dan Kemer istikametine doğru yolculuk yapmanız gerekecektir. Sonrasında istikametiniz Tekirova, Çıralı ve son olarak da Olympos olacak.

Antalya Olympos‘a otobüs, minibüs gibi toplu taşımayla gidecekler için ise Antalya otogarında bulunan Kalkan ve Kumluca-Fethiye yönlü minibüsler ile Olympos’a ulaşabilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.