Yıllardan Beri Onunla Birlikte Yaşamınızdaki Gerçekliklere Gülüyorsunuz: İşte Stresli Hayatın En Büyük İlacı Hasan Can Kaya

Exxen’in en çok stres attırmaya aday programı Konuşanlar‘ın yaratıcısı, ünlü komedyenin bu platformdaki gösterileri bir süredir milyonları güldürüyor fakat Kaya’nın insanları kahkahaya boğma serüveni aslında çok daha eskilere dayanıyor. Özellikle pandemi döneminde birçok kaygılı insan için moral bozucu günlerin ve stresli hayatın en büyük ilacı Hasan Can Kaya‘yı başarıları ve günlük hayatı ile tanıyalım.

Gösteri sanatçısı ve senarist Hasan Can Kaya.

Aslen Malatya iline mensup olan ünlü komedyen Hasan Can Kaya, İstanbul’un Güngören semtinde dünyaya geldi. 16 Aralık 1989 tarihinde dünyaya gözlerini açan Kaya, küçüklük zamanlarından beri konuşmaları ve mizah tarzı ile çevresi tarafından epey sevilen biri. Yaratıcı senaryoları ve hikayeleri ile uzun yıllardır Türk dizi sektörünün başarılı ismi Hasan Can Kaya’nın senaristliği ile birçok popüler komedi dizisi izledik. Şimdilerde Exxen’in en sevilen isimlerinden biri olan Hasan Can Kaya’nın gösteri performansları dalındaki yolculuğu epey uzun aslında. Ünlü komedyenin gösterilerine gelen seyircinin neredeyse her gösterisinde tekrar tekrar izleme isteği uyandırması uzun bir geçmişe dayanıyor. Senaristlik serüveninde de girdiği her projede yeteneği ve yaratıcılığı ile ön plana çıkan Hasan Can Kaya, geçmişte izlediğimiz ve ekranlarda izlenme rekorları kıran birçok yapım ile iş birliği halinde olan usta bir gösteri sanatçısı. Tiyatroculuk alanında da takdir edilecek performansa sahip olan Kaya’nın bu sektörde de epey başarılı gösterileri mevcut. Kendine has mizahı sayesinde bu günkü neslin en iyisi olmaya aday olan Hasan Can Kaya’nın sahnedeki başarısı ve gösteri sanatlarında, bu sektörün pespaye anlatıcılarından sıyrılarak neslinin en iyisi olma serüveni, Kaya’nın çok uzun yıllardır sürdürdüğü ve koruduğu bir özelliği. Ekranların en bilinen tiyatro topluluğu olan Beşiktaş Kültür Merkezi ile de yollarını ayıran Kaya, kendi projesini çıkarmak istediğini açıklayarak sevenlerini mutlu etmiş.

Hasancan Kaya: Konuşanlar Extra!

Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli, eski yılların en sevilen güldürü programının son sezonundaki son derece orijinal hikayelerin yazarı olan Hasan Can Kaya, Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın Son sezonunda ayrıca oyuncu olarak da yer aldı. Beşiktaş Kültür Merkezi’ndeki yolculuğunun bitimi ardından dizi sektörü ile ekranlardaki serüvenine devam eden Hasan Can Kaya’yı, zamanın en çok izlenen ve sevilen komedi dizisi 1 Erkek 1 Kadın isimli başarılı dizinin senaryo ekibinde gördük. Çıkardığı kaliteli işlerle senaristlik alanında önder kabul edilen Hasan Can Kaya, pek çok televizyon dizisinde de yazarlık yaparak beğenileri üzerinde topladı.

Hasan Can Kaya, BKM’de yapılan gösterisinde.

Özerkliğini kazanma arzusunu her zaman taşıdığını tahmin ettiğimiz Hasan Can Kaya, başarılı senaristlik serüveninin ardından ilk stand up gösterisini gerçekleştirerek daha ilk gösteride bu alanda yapılmış gösterilerin en iyileri olarak kabul gördü. İlk stand up gösterisi heyecanını BKM Mutfak’taki 11 Ocak 2014 tarihli 21:30 seansında yaşayan Hasan Can Kaya, daha ilk gösteride insanlarda onu tekrar görme isteği uyandırdı. Bu stand up gösterisinde, yaşadığı deneyimler ve yaşamından kesitler haline gelmiş mütevazı sokak yaşantısındaki gerçeklik ve bu gerçekliğin çok iyi bir şekilde gözlemlenip anlatıya dökülmüş olması, Hasan Can Kaya’nın seyircilerini büyük ölçüde büyüledi. İnce bir mizah anlayışı ile izleyiciyi sıkmadan hazırladığı konuşması, seyirciyi hiç aralıksız bir kahkahaya itiyor Kaya’nın gösterisi. Hazırladığı gösterilerde seyircisine tanıdık bir mahalle arkadaşı hissiyatı veren ve ortak duygulara tercüman olan Hasan Can Kaya’nın bu samimi hissiyatı, bu gün dijital ortamdan izlediğimiz stand up gösterilerinde de devam ediyor. Seyircilerinin bu ilk gösteride aralıksız güldüğü belirtilen Hasan Can Kaya, bu gösteriden sonra da sahnede aldığı stand up gösterileni hızla devam etti.

Hasan Can Kaya, Harbiye’deki Stand Up gösterisinde.

Tarihler 14 Aralık 2016’yı gösterirken Ankara Route isimli mekanda yine seyirciye değerli bir zaman dilimi sunan Hasan Can Kaya, bu sahnede “Stand Up’ın Yeni Yüzü Hasan Can Kaya” afişi ile tanıtıldı. İzleyicilerin hayranlıkla izlediği bu stand up gösterileri ödülsüz kalmıyordu elbette. Bursa Uludağ Üniversitesi’nden bir ödül alan Hasan Can Kaya, gösterilerine ülkenin dört bir yanında uzun süre devam etti. Yine aynı yılın Aralık ayında Ataşehir’de bulunan IF Performans Ataşehir’de sahne alan ünlü komedyen, ortaya müthiş bir gösteri çıkarmış oldu. Daha sonra, her Cumartesi heyecanla beklenen gösterilerine başlayacak olan Hasan Can Kaya, 2017 yılının 1 Nisan’ında, “Hep Zemin” isimli stand up gösterilerine, ‘kaldığımız yerden gülmeye devam’ diyerek başladı. Her Cumartesi saat 21’de başlanan ve daha sonraları Leman Kültür Beşiktaş’ta 20:30’da da yapılan bu efsane niteliğindeki gösteriler, Leman Sahne’nin en renkli anlarına ev sahipliği yaptı. Stand Up kültürü, ülkemizde Cem Yılmaz ve Leman’la patlamıştı, Hasan Can Kaya ile devam etti. Seyircilerine aşırı dozda mizah yaşattığı söyleyen Kaya, her hafta burada seyircilerini gülmekten yoracak sahne gösterilerine imza atıyordu ve seyirciler, Kaya’nın fotoğraflarını kahkaha atmaktan çekmeye zorlanıyordu.

Hasan Can Kaya, uzun sezonlar boyunca Leman Sahne’de idi.

Hasan Can Kaya, çeşitli gazetelerin Hep Zemin gösterisi adına, ‘Cem Yılmaz’ın tahtına aday gösteriliyor’, ‘Stand Up’un Yeni Yüzü’, ‘Stand Up’ın Yeni Yıldızı’ gibi nitelemelerle adından söz ettirdi. Kıs zamanda sosyal medyada da tanınan ve popüler hale gelen Hasan Can Kaya, insanlar arasındaki ikili ilişkileri, aile içi ve sokaktaki yaşantımızı, erkek kadın ilişkilerini sorgulatması, gerçeklik dolu tespitleri, insanların alışıldık algıları yıkan çözümlemeleri ile izleyicilerini aralıksız güldürmeye, eşi benzeri olmayan hikayelerinin ardındaki mizahı ile bu gün de devam ediyor. Leman Kültür Sahne’deki sezonunu Haziran ayında tamamlayan Hasan Can Kaya, sezon sonunda izleyicilerinin büyük beğenisini ve hayranlığını toplamış oldu. Sonraki gösterilerine Leman Kültür Sahne’nin Ordu’da bulunan mekanında devam eden Hasan Can Kaya, “Hep Zemin” isimli gösterisindeki tek kişilik performansına 2017 yılının Temmuz ayında burada da seyircilerin gösterdiği büyük bir beğeni ile saat 21’de devam etti. Daha sonra aynı yılın Ekim’inde Leman Kültür Sahne’nin Beşiktaş’taki mekanında kaldığı yerden devam eden Hasan Can Kaya, buradaki sezonu açarak izleyici kitlesini güldürmeye devam etti. Sahnedeki eşsiz gösterileri ile festivallerde aynı beğeni ve hayranlığı toplamayı başaran Hasan Can Kaya,4-20 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen Ankara Komedi Festivali’nde adından söz ettirmeye devam etti. Yine Türkiye’nin dört bir köşesinde insanları güldürmeye devam eden Kaya’yı, bu sefer Leman Kültür Sahne’nin Diyarbakır şehrinde bulunan mekanında izledik. Stand Up gösterilerinin yanında, sahne performansı hakkında söyleyişiler de yapan Hasan Can Kaya, 2018 yılında, Bilgi Üniversitesi’nin Enerji Müzesi Kontrol Odası Santrali’nde izleyiciler tarafından büyük beğeni topladığı bir konuşma gerçekleştirdi. Her sahnesini dolu dolu geçirdiği Leman Kültür Sahne’de ikinci sezonunu da tamamlayan Kaya’nın gösterileri hiç hız kesmeden devam etti. Toplamda 100 oyun sergilediği bu sahnede, her hafta salonu dolduran seyircileri ile eşsiz anlara imza atan Hasan Can Kaya, büyük bir kitle tarafından alkışlandı Leman Kültür sahnelerinde.

Konuşanlar programı ile Hasan Can Kaya.

Pandemi’den önce YouTube platformundan izlediğimiz Konuşanlar programına Exxen’de devam edecek olan Kaya, 1 Ocak’tan beri bu dijital platformda karşımızda. Birbirinden orijinal içeriklerle günümüzü renklendiren Hasan Can Kaya’nın yeni bölümleri, izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Exxen için yetişkinlere yönelik çizgi diziler de hazırlayan Hasan Can Kaya, bu hizmeti ile ülkemizdeki büyük açıklığa da bir son getiriyor. “Ekmek Kapısı” isimli bu yetişkin çizgi dizisinin, Exxen izleyicileri tarafından rağbet görecek bir dizi olması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.