Yiyerek Kilo Verin! Kilo Verdiren Besinler

Kilo almak çoğu insanın ortak derdi. Günümüz şartları hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme gibi faktörler her geçen gün kilo alımını hızlandırıyor. Bu durum da zamanla sağlık problemlerine ve kendini beğenmeme gibi psikolojik problemlere yol açıyor. Ancak dengeli beslenmek ve doğru besinleri tüketmek kilo vermek için size yardımcı olabilir. Sağlığa yararı olan ve kilo vermekte yardımcı olan besinleri tüketmek hem yararlı hem de yağ yakıcıdır.

Peki hangi besinler kilo verdirir? Yiyerek kilo vermek mümkün müdür? Çok hızlı kilo verdiren şeyler nelerdir? Yerken zayıflatan yiyecekler hangileri? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Balıkta bulunan amino asitler kilo vermeye yardımcı oluyor

Balıkta bulunan amino asitler kilo vermeye yardımcı oluyor

Elbette sürekli yemek yiyip kilo vermeniz mümkün değil. Ancak beslenme programınıza doğru besinleri eklerseniz kilo vermeniz hızlanacaktır. Araştırmalar sonucunda balık içeren diyetlerin diğerlerine oranla daha hızlı kilo verdirdiği ortaya çıktı. Çünkü balık daha uzun süre tokluk hissi sağlıyor. Balıkların özellikle de morinanın içerisinde taurin adı verilen özel bir amino asit bulunuyor. Bu asitler ise insanlar ve hayvanlar üzerinde yapılan deneyler sonucu sebebi belli olmasa da kilo kaybına neden olduğu öğreniliyor.

Yoğurt

hangi besinler kilo verdirir?

Yoğurt hem ödem atan hem de yağ yakımını hızlandıran bir besin. Beslenme programınıza ekleyeceğiniz yoğurt kilo vermenizi daha da hızlandıracaktır.

Kuru bakliyatlar

Yiyerek kilo vermek mümkün müdür?

Kuru bakliyatlar daha uzun süre tokluk hissi verdiği için ve lif oranı yüksek olduğu için tercihler arasında olabilir. Beslenme programınıza kuru baklagilleri ekleyerek daha lifli gıdalar tüketebilir ve uzun süre tok kalabilirsiniz.

Greyfurt

Çok hızlı kilo verdiren şeyler nelerdir?

Greyfurt yağ yakımını hızlandıran bir diğer besin. Her gün düzenli olarak yiyeceğiniz yarım greyfurt yağ yakımını hızlandırıyor. Greyfurtun kilo vermekte faydalı olduğunu kanıtlayan çok fazla araştırma bulunuyor. Hem vitamin açısından hem de yağ yakma açısından yararlı olan bu besini beslenme programınıza ekleyebilirsiniz.

Yumurta yiyin

Yerken zayıflatan yiyecekler hangileri?

Her sabah yumurta yemeye özen gösterin. Her sabah yumurta yiyen kadınlar diğerlerine oranla iki kat daha hızlı kilo veriyor. Yumurta uzun süre tokluk hissi yaratan bir besin. Hem vitamin açısından hem de tok tutma açısından oldukça yararlı olan bu besini beslenme programına mutlaka eklemelisiniz.

Atıştırmalıkları sağlıklı hale getirin

Atıştırmalıkları sağlıklı hale getirin

Eğer gün içinde atıştırmalıklardan vazgeçemiyorsanız atıştırmalıkları daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Örneğin cips yemeden duramıyorsanız fırında yağsız patatesler yapabilir ve baharatlarla tatlandırabilirsiniz. Kendinize fırında yağsız kıtır sebzeler yapabilir ve atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.