Yorucu Sporlar Geride Kalıyor: Reformer Pilates Mermaid

Pandeminin getirdiği en büyük sorunlardan biri: Kilo Aldım!!! Hadi beraber masrafsız ve yorucu olmayan, evde kolayca yapabileceğimiz reformer pilatesi tanımaya başlayalım. İlk hareketimiz ise mermaid.

Mermaid Hareketi Nedir?

Kas ve Kemik Ağrılarınızın İlacı: Reformer Pilates

Vücudunuzu esneterek rahatlatın.

Vücudumuz tüm gün sabit hareketlere maruz kalır dolayısıyla kemik veya kas ağrılarımız oluşur. Tüm gün evde otursanız da çalışsanız da esnemesini sağlamak, tüm kas gruplarını harekete geçirmek, sağlığımız için önemlidir. Reformer pilates ile kas, eklem ve sırt ağrılarını azaltmak; kişiye esneklik ve koordinasyon becerisi kazandırmak amaçlanmaktadır.

Bunu yanı sıra kalın bacak şikayeti olanlar için Leg Lift!

Çözümü ilaç değil, sadece SPOR!

Mermaid hareketi için dik pozisyonda, sert bir zemine oturulur. Kollar yukarıya doğru belirli bir açıyla kaldırılır. Sağa ve sola yavaş ve tempolu hareketlerle eğilip kalkılır. Bu sırada düzenli nefes almaya özen gösterilir. Mermaid hareketi bel, omurga ve boyun sağlığını oldukça etkiler. Düzenli olarak yapılırsa, ağrıları azaltmanın yanında vücüdün yağ yakmasına da yardımcı olur. Gelin evlere kapandığımız, hastalıklarla mücadele ettiğimiz bu dönemde siz de kendiniz ve sağlığınız için bir şeyler yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.