Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Son güncelleme:

Günümüzün en popüler ve en çok kazandıran mesleklerinden biri de artık Youtuberlık. Youtuberlar öyle bir hale geldi ki her insan tarafından tanınıyor ve oldukça iyi kazanç sağlıyorlar. Bu durumda insanların kafasında yeni bir soru işareti oluşturdu.

Peki Youtuberlar ne kadar kazanıyor? YouTube kazançları görmek mümkün mü? Enes Batur ne kadar kazanıyor? Danla Biliç ne kadar kazanıyor? Dünyaca ünlü Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Kevin David 40 Bin Dolar Kazanıyor

Kevin David 40 Bin Dolar Kazanıyor

Kevin David, Yeni başlayanlar için Shopify Eğitimi adlı videosundan yaklaşık 40.000 Dolar kazandığını açıkladı. Bu kadar kazanma nedeninin ise reklam verenler için çekici olan iş konularına odaklanması olduğu söyleniyor.

Marina Mogilko 10 Bin Dolar Kazanıyor (1,5 Milyon İzlenme)

Marina Mogilko 10 Bin Dolar Kazanıyor (1,5 Milyon İzlenme)

Marina Mogilko yaşam tarzı, dil ve iş konuları ile ilgili üç farklı Youtube kanalına sahip. Marina Mogilko, röportaj vererek iş kanalının diğer kanallarına oranla daha fazla reklam aldığını söylüyor. Durum böyle olunca Marina Mogilko, iş kanalı olan Silicon Valley Girl kanalının her 1000 görüntülemesi için 10,73 dolar kazanıyor. Dil kanalında ise bu durum 4 Dolar ve yaşam tarzı için de 2,71 Dolar olarak ilerliyor.

Austen Alexander 6 Bin Dolar Kazanıyor

Austen Alexander 6 Bin Dolar Kazanıyor

Austen Alexander 1 milyon izleme sayısına ulaşan Youtuberlardan. Yaklaşık olarak 135 bin aboneye sahip olan Austen Alexander, 1 milyon izlemeye sahip olan bir videosu için Google Adsense geliri ile 6 Bin Dolar kazandığını söyledi.

Enes Batur 1,1 Milyon Dolar Kazanıyor

Enes Batur 1,1 Milyon Dolar Kazanıyor

Enes Batur Türkiye’de oldukça meşhur hale gelen ve yüksek kazanç sağlayan Youtuberlardan biri. Bu durumda herkes tarafından merak edilen bir konu da ne kadar kazandığı oluyor. Tahminlere göre Enes Batur 1,1 Milyon Dolar kazanç elde ediyor.

Danla Biliç Ayda 250 Bin TL Kazanıyor

Danla Biliç Ayda 250 Bin TL Kazanıyor

Danla Biliç de Türkiye’de oldukça tanınan ve izlenen Youtuberlardan bir tanesi. Fazla sayıda takipçisi bulunan ve sıklıkla izlenen Danla Biliç’in aylık kazancı yaklaşık 250 Bin Lira.

Orkun Işıtmak Ayda 200 Bin TL kazanıyor

Orkun Işıtmak Ayda 200 Bin TL kazanıyor

Orkun Işıtmak, gençler tarafından takip edilen ve Youtube’da farklı videolar yayınlayan bir diğer isim. Orkun Işıtmak ise Youtube sayesinde aylık 200 Bin TL kazanç elde ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.