Yunanistan Turist Ziyaretleri İçin Kabul Edeceği 25 Ülkeyi Açıkladı!

Yunanistan turist kabul edeceği 25 ülkeyi açıkladı

Koroca virüsü salgının azalmasının ardından yaz mevsiminin başlaması ile Yunanistan 25 Ülkenin turist ziyaretlerini açma kararı aldı

Yunanistan’da 14 gün karantina kuralının uygulanmayacağı seyahatlerin, Haziran ayının ortasından itibaren başlayacağını bildirdi. Ülke ekonomisinin yüzde 20’sini turizm gelirlerinden elde eden Yunanistan’da önümüzdeki günlerde hangi ülkelerden turist kabul edileceğine dair bir liste yayınlanacağı, bu listede 20-25 ülkenin bulunacağı duyuruldu.Turist alımının kabul edileceği ülkeler arasında Orta Avrupa ve Balkan ülkeleri yer almaktadır.

Yunanistan’da 15 Haziran’da turizim sezonu ve turist alımı başlıyor!

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Yunanistan’ın Alman turistleri 15 Haziran’dan itibaren kabul etmeye başlayacağını bildirmişti.  Mitsotakis, Selanik’e uluslararası uçuşların da yine 15 Haziran tarihinden itibaren başlatılacağını açıkladı. Daha önce uçuşların 1 Temmuz’da başlamasının planlandığı açıklanmıştı ancak bu tarih 15 güne öne çekildi. Yunan adalarına uluslararası uçuşların da 1 Temmuz tarihinden itibaren başlatılması planlanıyor. Vaka sayılarının yüksek olduğu ülkelerden de adalara uçuşların, 15 Temmuz’dan sonra başlamasına izin verilmesi düşünülüyor. Yunanistan, İtalya, İspanya ve Hollanda haricinde Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarını 14 gün karantinada kalmaları koşuluyla ülkeye kabul edecek. İngiltere ve AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarıysa Yunanistan’a kabul edilmeyecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.