Deep Blue Club

Yürüyüş Yaparak Zayıflayın

Son güncelleme:

Çağımızın hastalığı olan obezite, özellikle hareketsiz bir yaşamdan dolayı git gide artış göstermekte. Ülkemizde de hazır yemeklerin etkisi ve hareketsizliğin en büyük sonucu olarak obezite görülüyor. Spor yapmayı sevmeyenler için günlük yürüyüşler bire bir. Hem hareket ederek fazla kilolardan kurtulmak hem de bu hareket sayesinde daha sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün.

Yürüyüş yaparak zayıflamak en kolay kilo verme yöntemlerinden birisi. Normal yürüyüşün dışında tempolu bir şekilde yürümek de oldukça hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı oluyor. Uzmanlar tarafından verilen öneriler içerisinde er gün en az 1 saat yürümek gerekmekte. Gün içerisinde evde oturmak ya da masa başı işlerde çalışmak obezitenin artmasına neden oluyor. Bunun için de tempolu bir yürüyüş kaçınılmaz bir şekilde yapılması gerekenler listesine eklenmeli.

Yürüyüşün metabolizmayı hızlandırdığı da yapılan araştırmalar neticesinde ortaya koyulmuş durumda. Özellikle dış alanda yapılacak olan yürüyüş sayesinde solunum sisteminin açılması ve daha kolay bir şekilde nefes almak da mümkün hale gelecek. Spor salonlarında yürüyüş yerine, park gibi alanlarda yapılacak olan yürüyüşün daha kolay bir şekilde kalori yakımı da bilim insanlarınca kanıtlanmış. Yağların özellikle oksijenle yakılmasından dolayı açık alanda daha rahat bir şekilde kilo vermek de mümkün hale gelmekte. İnternet üzerinden günlük adımlarınızı takip edebilir ve farklı uygulamalar sayesinde günlük yaktığınız kalorileri de yürüyüşleriniz sayesinde takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.