Yüz Tipine Uygun Gözlük Modelini Nasıl Seçilmeli?

Gözlük kullanımı güneşten korunmak için ya da daha iyi görmek için son derece önemlidir. Sürekli kullandığınız gözlük yüzünüze oturmalı ve tamamlayıcı bir görüntü oluşturmalı. Çünkü gözlük günün her anında taşıdığınız ve görüntünüzü tamamlayan bir aksesuar. Bu durumda yüz tipinize en uygun gözlüğü seçmek oldukça önemli bir durum. Eğer yüz tipinize en uygun gözlüğü seçerseniz görüntünüz tamamlanacak ve hoş bir görünüm kazanacaksınız.

Pek yüz tipine uygun gözlük nasıl seçilir? Yuvarlak yüz için gözlük seçim nasıldır? Uzun yüz için gözlük seçimi nasıl olmalı? Gözlük çerçevesi nasıl seçilir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Oval yüze uygun gözlük seçimi

Oval yüze uygun gözlük seçimi

Oval yüzlü kişiler için gözlük seçimi son derece kolay olacaktır. Bu yüz hatları hemen her gözlüğü güzel taşır. Oval yüze sahip olan kişiler daha ılımlı ve orta sert bir duruşa sahiptir. Bütün gözlük modellerini kolaylıkla taşıyabilir. Ancak oval yüz için önerilen gözlük çerçevesi dikdörtgen olacaktır. Dikdörtgen gözlük çerçevesi tercih eden oval yüzlü kişiler oldukça tamamlayıcı bir görünüme sahip olacaklar.

Yuvarlak yüze uygun gözlük seçimi

Yuvarlak yüze uygun gözlük seçimi

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz çok iyi bilirsiniz ki her gözlük size yakışmaz. Seçeceğiniz bazı gözlük modelleri yüzünüzü geniş gösterebilir. Bu durumda gözlük seçimi son derece dikkatle yapılmalıdır. Sonuçta bu gözlüğü sürekli takacaksınız.

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz köşeli çerçeveler seçmelisiniz. Köşeli çerçeveye sahip olan gözlükler yüzünüze tam oturur ve yuvarlak yüz hatlarına sınır belirler.

Uzun yüze uygun gözlük seçimi

Uzun yüze uygun gözlük seçimi

Eğer uzun bir yüzünüz varsa seçeceğiniz gözlük çerçevesinin oval olmasına dikkat etmelisiniz. Yuvarlak yapıda olan gözlükler uzun yüzlü kişilere çok yakışır. Yuvarlak gözlük ile yüzünüze enine hacim verebilir ve daha tamamlayıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kemerli buruna uygun gözlük seçimi

Kemerli buruna uygun gözlük seçimi

Eğer kemerli bir burnunuz varsa gözlük seçerken son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Gözlüğün yüzünüze tam oturup oturmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer burnunuza tam oturmayan bir gözlük tercih ederseniz odak noktasını görmenizde sıkıntı çıkacaktır. Çok beğenseniz de burnunuza tam oturmayan bir gözlüğü almamalısınız. Bu ileride sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca oluşan boşluk son derece olumsuz bir görüntü oluşturur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.