Zirvede Olmayı Sevenler İçin En iyi Zirve…

Gezginlerin en favori rotası Aiguille Du Midi Dağı, Alpler’in devi Mont Blanc’ın insan tarafından ulaşılabilecek en yüksek yer olarak bilinmektedir.. Yüksekliği 3.842 km olan Aiguille Du Midi Dağı, Mont Blanc’ın dört tepesinden biri. Dağın zirvesine ilk olarak 1786’da Fransız dağcılar, Jacques Balmat ve Michel Paccard çıkmıştı. Zirveye çıkmak kolay değil sizi en dik teleferik sistemi eşlik ediyor yolculuğunuzda ama muhteşem bir manzaranın tam orasından göğe yükselmek inanılmaz bir keyif veriyor.

Teleferik 1035 mt’den 3.842 km’ye hiçbir yapay destek olmadan 20 dakika içinde ulaşabiliyor. Teleferiğin yapımına 1945 yılında başlandığı, 10 yıl kadar yapımı devam etmiş zor koşullar yapımını olumsuz yönde etkilemiş. Fransa’nın en dikkat çekici bölgeleri arasında yer alıyor. Sizin için tasarlanmış bir teras var ve inanılmaz kareler yakalayabilirsiniz. Aiguille Du Midi’nin zirvesine ulaştığınızda bulutların üzerinde, beyaz fon eşliğinde başka bir dünyadaymışsınız hissini uyandıracak iki sivri kule var.

Manzaradan sonra inanılmaz bir kayak deneyimi yaşamak için ilk kayak merkezlerinden olan bu alan gerçekten çok keyifli bir gezi sunuyor size kayak yapanları izlemek bile güzel kar sörfü gibi korkutucu hal alabiliyor çığ olasılığın yüksek olmasından dolayı. Dikkatli yapılan her spor gerçekten inanılmaz keyiflidir unutmayın dikkatli ve bilinçli olmakta fayda var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.