Ziya Selçuk Açıkladı.. LGS’de Maske Takılacak Mı?

Son güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS (Liseye Geçiş Sınavı) için açıklamalarda bulundu. LGS 14 Haziran’da yapılacak. 7 gün sonra sınava girecek olan ortaöğretim öğrencileri sınavda ne gibi kurallar olacağı hakkında merak içerisindeler.

Ziya Selçuk LGS için merakları gidermek adına açıklamalarda bulundu, öncesinde de önemli bir duyuruda bulundu.

LGS’ye Girecekler Dikkat, Yarın Son Tekrar Yayınları Başlıyor!!

”LGS’ye girecek öğrencilerimiz için desteğe devam ediyoruz. “LGS Son Tekrar” yayınlarımız, 8 Haziran Pazartesi gününden itibaren her gün 14.30’da TRT EBA TV Ortaokul kanalımızda.”

Simülasyonlar İle Yerleşim Düzeni Oluşturuldu

”Sınıf sınıf, okul okul bakıyoruz, yani genel bir düzenlemeden söz etmiyorum. Her bir okula tekil olarak bakıyoruz ve diyelim ki bir okulda sınıflar yetmedi, o zaman ne yapılır? Yemekhanesine bakılır, spor alanlarına, geniş alanlarına bakılır, oralar da kullanılır ve bunların her birisi tespit edildi ve çocuklarımızın ne şekilde yerleştirileceği konusunda da simülasyonlarımız tamamlandı.”

Sınav Başlangıç ve İkinci Oturumda Yeni Maskeler Verilecek

”Her bir çocuğumuza yeni maske vermek istiyoruz. İki sınavın arasındaki arada çocukların koridora, bahçeye çıkması söz konusu ve bu maskeyle ilgili belirli sıkıntılar da olabilir. O yüzden maskeyi tekrar yenileyeceğiz, yani ikinci bir maske vereceğiz ve çocuklarımız sıralarına oturduktan sonra sınavlarını rahatça yapabilecekleri şekilde”

Bilim Kurulu Çocuklar Yerine Oturduktan Sonra Maske Çıkarılmasını Onayladı!

”Bunu danıştığımızda Bilim Kurulu heyetine, ‘yerlerine oturduktan sonra, sosyal mesafe ayarlandıktan sonra maskeleri çıkartabilirler’ yanıtını aldık. İsteyen çocuğumuz maskesini çıkartıp sınav esnasında maskesiz olarak devam edebilir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.