Zorunlu Karantinaya Alınan Kadın, 3 Kişinin Cinsel İstismarına Maruz Kaldı

Uzak Doğu ülkesi Nepal’de koronavirüs ile mücadelede dehşet verici bir olay yaşandı. Okul binasında tek başına zorunlu karantinaya alınan bir kadına tecavüz etmekle suçlanan 3 kişi tutuklandı.

Binlerce göçmenin Kovid-19 salgını döneminde sağlıksız ve emniyetsiz şartlarda polis zoruyla karantina altına alındığı Nepal’de bir kadın 3 kişinin cinsel istismarına maruz kaldı.

Polis, gündeme yansıyan olayda 31 yaşındaki göçmen bir kadın işçinin başına geldiğini açıkladı.  Kadının, Hindistan’a ait teknoloji merkezindeki işinden çıkarak başkent Katmandu’ya 430 kilometre mesafedeki Lamkichuha köyündeki karantina bölgesine getirildiğini, kadının tek başına bırakıldığı sırada da saldırıya uğradığını söylendi.

SAĞLIK GÖREVLİSİ VE GÖNÜLLÜ İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Euronews’te yer alan habere göre; polis memuru Anup Shumsher J.B. Rana, olayı anlattı. Kadının odasına 3 erkeğin daldığını belirten polis memuru, odaya zorla girildiğini belirtti.

3 kişinin gözaltına alındığını belirten polis memuru kadının da şikayetçi olduğunu belirterek “Karantina merkezinde çalışan bir sağlık görevlisiyle, bölgede gönüllü olarak kalan diğer iki kişi gözaltına alındı. Kadın bu kişilerin kendisine cinsel istismarda bulunduğuna dair şikayette bulundu.” Açıklamasında bulundu. J.B. Rana, savcılığın olayı soruşturmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

OLAY PROTESTO EDİLDİ

Olay büyük bir yankı uyandırırken protesto da edildi. Pazar günü cinsel istismarın yaşandığı karantina bölgesinde yaklaşık 150 kişilik bir grup olayı protesto ederken, polis kadının ve zanlıların isimlerinin güvenlik gerekçesiyle gizli tutulduğunu açıkladı.

Zorunlu Karantinaya Alınan Kadın, 3 Kişinin Cinsel İstismarına Maruz Kaldı

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.