Zurich Insurance Group Hakkında Genel Bilgiler

Zurich Insurance Group, merkezi İsviçre olan bir sigorta şirketidir. Şirket, İsviçre’nin en büyük sigortacısıdır ve 1872 yılında kurulmuştur. Zurich, üç temel iş segmenti halinde organize olmuş küresel bir sigorta şirketidir:

  • Genel Sigorta,
  • Küresel Yaşam ve
  • Çiftçiler.

Zurich, dünya çapında 215 ülke ve bölgede müşterilere hizmet veren 55.000 kişiyi istihdam etmektedir. Şirket, 2012 itibariyle 34.494 milyar $ öz sermayeye sahiptir.

Temel İş Segmentleri 

Genel Sigorta: Zurich’in Genel Sigorta işletmesi, bireylere, küçük ve orta ölçekli işletmelere ve büyük çok uluslu şirketlere motorlu, ev ve ticari ürün ve hizmetlerle hizmet vermektedir.

Küresel Yaşam: Zurich’in Global Life işletmesi hayat sigortası, tasarruf, yatırım ve emeklilik ürünleri sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinde hayat sigortası, Schaumburg, Illinois , Kansas ve New York City’de ofisleri bulunan Zurich American Life Insurance Company tarafından düzenlenmektedir .

Çiftçiler: Zurich’in Çiftçiler segmenti, Farmers Exchange’e (Zurich’e ait olmayan) hasarla ilgili olmayan yönetim hizmetleri sağlayan Farmers Management Services’in yanı sıra, Farmers Exchange’den Grup tarafından üstlenilen reasüransı içeren Farmers RE işini içerir. Zurich’s Farmers Insurance Group , Amerika Birleşik Devletlerindeki üçüncü büyük sigorta grubudur.

Şirketin gelir durumu, 47,18 milyar ABD dolarıdır. Toplam varlıklar 395,342 milyar ABD doları olup toplam öz sermaye 31,802 milyar ABD dolarıdır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.